sklep ecommerce

Kowalscy Pracownia​

klient

Znane i cenione na lokalnym rynku biuro projektowe

Kowalscy Pracownia to rodzinne biuro architektoniczne, gdzie powstają projekty nowoczesnych budynków mieszkaniowych, usługowych oraz użyteczności publicznej. Łącząc doświadczenie, potrzeby klientów oraz trendy w architekturze projektują budynki przyjazne do życia, pracy oraz relaksu.

problem

Architekci stworzyli w sowim biurze wiele świetnych projektów. Problem w tym, że każdy z nich sprzedali tylko raz. A przecież projekty te mogłyby zostać powielone i sprzedane dowolną ilość razy. Projektanci potrzebowali więc platformy, która pozwoliłaby na ich automatyczną dystrybucję na terenie całego kraju.

Jak każda licząca się na rynku firma, biuro projektowe potrzebowało również strony internetowej w charakterze wizytówki. Jedną z bolączek przedsiębiorstwa było ciągłe odpowiadanie na te same pytania. Chcieli, aby istotne dla ich klientów informacje, były dla nich dostępne przez cały czas.

rozwiązanie

W odpowiedzi na potrzeby klienta, zaproponowałem zbudowanie strony internetowej łączącej w sobie dwie funkcje. Sklepu z projektami, oraz części statycznej zawierającej informacje. Łatwość obsługi oraz elastyczność, zapewnił znany cms WordPress oraz wtyczka do sprzedaży internetowej Woocommerce.

PROCES I napotkane WYZWANIA

W czasie prac nad stroną pracowni napotkałem wiele wyzwań. Sprostanie niektórym z nich wymagało poszukiwań, przemyśleń, testów oraz konsultacji z innymi web designerami. Każdy kolejny projekt wzbogaca moje doświadczenie i zwiększa umiejętności. Nie inaczej było i tym razem.

wyzwanie

Stworzenie minimalistycznego, jednak przyjaznego dla użytkownika interfejsu

Architekci chcieli abym wykonał stronę minimalistyczną. Niezaśmieconą, czystą i przejrzystą. Po przeprowadzeniu rozeznania i odwiedzeniu wielu sklepów oferujących projekty wiedziałem, iż sprostanie ich oczekiwaniom będzie wymagało szczególnego podejścia. Większość platform, na które trafiłem miała zaśmiecony układ i starała się upychać wiele informacji na małym skrawku przestrzeni. Musiałem więc zdefiniować razem z klientem jakie dane są najważniejsze dla klienta. Wyzwaniem było dać użytkownikom w pełni funkcjonalny sklep, zaspokajający ich potrzeby, ale również spełnić oczekiwanie klienta odnośnie minimalistycznego stylu. Jak zwykle w procesie tworzenia pomogły szkice oraz prototypy.

Najpierw projekt, później wykonanie.

Rysowanie różnych wariacji układów pomogło mi stworzyć najlepszy możliwy interfejs. Połączyć wymagania mojego klienta oraz spełnić oczekiwania użytkowników sklepu.

wyzwanie

Postęp prac a komunikacja

Projekty takie jak ten nie powstają w jeden dzień. Wymagają sporo pracy i poświęcenia od obu stron. Mogę pracować tygodniami aby dostarczyć jak najlepszy efekt ale jeśli klient nie ma wglądu w to co robię, może zacząć się niepokoić. Czy wszystko idzie zgodnie z planem? Czy wyrobimy się terminie? Na jakim etapie są aktualnie prace? Wychodząc naprzeciw potrzebie informowania, mój klient otrzymywał regularne raporty. Zawierały aktualizację nad postępami prac, przypominały o terminach dostarczania treści. Mówiły czym będę zajmował się wkrótce, oraz o tym co mam już za sobą. Pozwoliły mojemu klientowi trzymać rękę na pulsie i ze spokojem zajmować się codziennymi sprawami, pozostając spokojnym o losy projektu.

Prosty w obsłudze

Kowalscy Pracownia potrzebowali solidnego CMS, a zarazem prostoty w obsłudze w sklepu. Moim rozwiązaniem były specjalnie zaprojektowane szablony oraz pola, które upraszczają proces aktualizacji do minimum.

wyzwanie

Duża funkcjonalność a prostota obsługi

Sklep internetowy to taki typ serwisu, który wymaga częstych aktualizacji. Architekci, chcieli mieć nad nim pełną kontrolę i zadania takie jak dodawanie projektów wykonywać sami. Wyzwaniem więc była taka konfiguracja witryny, aby mogli ją obsługiwać sam. Przygotowałem szablony które sprawiają, że każdy kto potrafi obsłużyć komputer, będzie również w stanie zarządzać sklepem.

efekt końcowy

Łącząc wymagania architektów oraz ich grupy docelowej stworzyłem platformę zaspokajającą potrzeby obu stron. Od tej pory firma Kowalscy Pracownia może skalować swoją pacę i sprzedawać projekty nie jeden raz, a dowolną ilość razy.

Minimalistyczny wygląd idzie w parze z brandingiem pracowni. Strona przywodzi na myśl takie skojarzenia jak schludność, prostota oraz funkcjonalność. Dokładnie tak, jak właściciele firmy oczekują, aby postrzegano ich markę oraz budynki, które projektują.

Gotowa na urządzenia mobilne, więc możesz przeglądać gdy jesteś poza domem lub w przerwie na reklamy.

rezultat

Właścicielom firmy inwestycja w sklep zwróciła się dość szybko. Od czasu jego uruchomienia, za jego pośrednictwem sprzedali wiele projektów. Włożony wysiłek w jego optymalizację zapewne odegrał tutaj dużą rolę. Bowiem jak pokazują statystyki, ponad połowa ruchu pochodzi z organicznych wyszukiwań w google.

statystyki

Zamieszczone pod spodem diagramy, obrazują ruch wygenerowany na sklepie oraz źródła jego pochodzenia. "Organic Search" to użytkownicy, którzy pojawili się na nim z wyszukiwarki internetowej.

opinia KLIENta

"Inwestycja w nasz sklep internetowy zwróciła się bardzo szybko. Niedługo po jego uruchomieniu zrobił się na nim spory ruch. Projekty w naszym sklepie cieszą się dużym zainteresowaniem, a zyski ze sprzedaży wynagradzają ogrom czasu i pracy poświęcony na ich sporządzenie. Teraz możemy jeden projekt sprzedać wielokrotnie a nie jak do tej pory gdy nie mieliśmy sklepu - jeden raz. Nasze projekty trafiają do większej grupy potencjalnych klientów. Po za aspektem korzyści materialnych wynikających z posiadania sklepu, jesteśmy ogromnie zadowoleni z jego prezencji. Postawiliśmy dużo konkretnych wymagań co do naszej strony. Alan swoją wiedzą i doświadczeniem sprostał naszym wymaganiom spełniając postawione zadania, co więcej dzięki swojej kreatywności stworzył stronę lepszą od tej którą sobie wyobraziliśmy."

Piotr Kowalski - właściciel pracowni

Rozpocznij projekt